|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | 4G, 3G, GSM, WCDMA PCS Dcs |
| Style: | Smart Mobile Phone, Business Mobile Phone, Camera Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| model | A701/A705 |
| Platform | MTK 6580 |
| Band | GSM850/GSM900/DCS1800/PCS1900MHz,WCDMA 850/2100MHz |
| Android | 6.0 |
| memory | 1+4 |
| TP | G+F |
| Display | 7.12"inch/IPS,FWVGA |
| Dimension | 160*78.5*8.8mm |
| Support | WIFI,FM,bluetooth,flashlight |
| Camera | 2.0MP(rear-facing)+2.0MP(front-facing) |
| Support T- flash card : | Support micro SD card up to 32GB (card not inclluded) |
| Battery Capacity | 2900MAH |
| Connectivity | Micro5pin,3.5mm,connectro,bluetooth2.1,WI-FI(802.11 b/g/n) |
| Tools,GPS,sensor | alert clock,memo,calendar,calculater,flash |
| colors | Black,Bule,Golden, |