VIQEE Phone Cheap Phone China Mobile Phone Cell Phone
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | GSM, WCDMA PCS Dcs |
| Style: | Smart Mobile Phone, TV Mobile Phone, Business Mobile Phone, Camera Mobile Phone, Music Mobile Phone, Game Mobile Phone |
Gold Member Since 2011
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2012-03-12
Number of Employees
101
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- Z601/Z601-1/Z603-1/Z603-2/Z604/Z605
- Screen Size
- 5.1"-6.0"
- Operation System
- Android
- Front Camera Pixel
- 0.3MP-2MP
- Rear Camera Pixel
- 1.01MP-2MP
- RAM Capacity
- 1GB
- ROM Capacity
- 4GB
- Battery Capacity
- 2001mAh-3000mAh
- Removable Battery
- Yes
- Data interface
- Micro USB
- Design
- Touch
- Storage Expansion
- Supported
- Fingerprint
- Supported
- Specification
- 160*78.5*8.8mm
- Trademark
- Viqee
- Origin
- China
- HS Code
- 8517121090
- Production Capacity
- 5000PCS/Month
Product Description
Viqee Phone cheap phone China Mobile Phone smart phone
| Model | Z601/Z601-1/Z603-1/Z603-2/Z604/Z605 |
| Platform | 7731G |
| Band | GSM850/GSM900/DCS1800/PCS1900MHz,WCDMA 850/2100MHz |
| Android | 6.0 |
| memory | 1+4 |
| TP | G+F |
| Display | 18:9 /5.99"inch/IPS,FWVGA+ 480*960 |
| Dimension | 160*78.5*8.8mm |
| Support | WIFI,FM,bluetooth,flashlight |
| Camera | 2.0MP(rear-facing)+2.0MP(front-facing) |
| SupportT-flash card | Support micro SD card up to 32GB (card not inclluded) |
| Battery Capacity | 2100mAH |
| Connectivity | Micro 5pin,3.5mm,connectro,bluetooth2.1,WI-FI(802.11 b/g/n) |
| Tools,GPS,sensor | alert clock,memo,calendar,calculater,flash |
| colors | Black,Blue,Golden, |
Model Z601
Model Z601-1

Model Z603

Model Z603-1
Model Z601-1

Model Z603

Model Z603-1
Model Z604

Model Z605

Model Z605
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- R&D Mobile Phone
- VIQEE Phone Cheap Phone China Mobile Phone Cell Phone
Related Categories
Hot Searches
More