|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | 5G, 4G, 3G, CDMA, GSM |
| Style: | Smart Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Project Name | V31GT |
| Basic Information | • Support thermal imaging function • SONY® IMX766 50MP Al main camera • Side Fingerprint Recognition • Support face unlock • NFC Supports Google Pay • Navigation GPS | Glonass | Galileo | Beidou | AGPS |
| Platform | • Dimensity 1080 Octa Core 2.6GHz 6nm • Arm Mali-G68 MC4 |
| Frequency | • NR: N1/N3/N7/N28/N38/N41/N77/N78/N79 • FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/25/26/28A/28B/66 • TDD: B34/38/39/40/41 • WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19 • CDMA: BC0/BC1/BC10 • GSM: B2/3/5/8 |
| Memory | • 20GB RAM (12GB+Up to 8GB Extended RAM) / DDR4X |
| Screen | • 6.58" FHD+ 120Hz IPS Waterdrop screen |
| Back Camera | • SONY® IMX766 50MP Al main camera + 24MP Night vision camera + 8MP Wide Angle & Macro Camera |
| Front Camera | • SONY® 32MP Front Camera |
| Battery | • 10800mAh; 66W Charger |
| OS | • Android 13.0 |
| Color | Gold /Silver / Black |
| SIM | Support nano SIM1 + nano SIM2 or nano SIM card + TF card |
| Micro SD Card | Supported |
| Size | 178.5 x 83.1 x 17.9 mm |
| Weight | 390g |










