|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | 4G, 3G, GSM |
| Style: | Smart Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Project Name | i15proMax(L015A) |
| Basic Information | 1:1Size,Titanium Ultra unibody,Electroplated frosted glass back cover. Face ID,2.4&5G WIFI,Bluetooth4.0,GPS,FM |
| Platform | MTK6753 eight-corer,1.5Ghz,CPU |
| Frequency | GSM 2G :850/900/1800/1900 ,WCDMA 3G,850/1900/2100,4G,FDD-LTE: B1 /2 /3 /4 /5 /7 /8 /20 /28A /28B,TDD-LTE: B38/B39/40 /41 |
| Memory | 3+64GB/6+128GB |
| Screen | 6.61"incell , Resolution 720*1560 |
| Back camera | 13 Million Pixels |
| Front camera | 5.0 Million Pixels |
| Battery | battery 3000 mAh capacity |
| OS | Android 8.1 |
| color | Blue Titanium,Black Titanium,White Titanium,Natural Titanium |
| SIM | Dual NanoSIM Card |
| Micro SD Card | Supported |
| Size | 159.9 x 76.7 x 8.3 mm |







