|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | 5G, 4G, 3G, CDMA, GSM |
| Style: | Smart Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Project Name | V20S |
| Basic Information | • 1.58" AMOLED Innovative Rear Display • 6.43" AMOLED FHD+ Dot Display • Dimensity 6020 Octa Core 2.2GHz 7nm • AI Triple camera (50MP AI main camera +24MP Night vision camera + 8MP Wide Angle & Macro camera) • 20MP Front Camera • 32GB RAM (12GB+Up to 20GB Extended RAM) / DDR4X • 256GB ROM / UFS2.2 • 6000mAh Large battery / Support 33W fast charging • Side Fingerprint Recognition • Support face unlock • NFC Supports Google Pay • Android 13 • Leather texture glass cover, Two-color splicing process • Phone Case with Kickstand • Navigation GPS | Glonass | Galileo | Beidou |
| Platform | • Dimensity 6020 Octa Core 2.2GHz 7nm • Arm Mali-G57 MC2 |
| Frequency | • NR: N1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/77/78/79 • FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28A/28B/66 • TDD: B34/38/39/40/41 • WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19 • CDMA: BC0/BC1/BC10 • GSM: B2/3/5/8 • Support EDGE/GPRS |
| Memory | • 32GB RAM (12GB+Up to 20GB Extended RAM) / DDR4X • 256GB ROM / UFS2.2 |
| Screen | • 1.58" AMOLED Innovative Rear Display • 6.43" AMOLED FHD+ Dot Display |
| Back Camera | • AI Triple camera (50MP+24MP+8MP) |
| Front Camera | • 20MP |
| Battery | • 6000mAh Large battery / Support 33W fast charging |
| OS | • Android 13 |
| Color | • Black / Orange |
| SIM | • Support nano SIM1 + nano SIM2 or nano SIM card + TF card |
| Micro SD Card | • Supported |
| Size | • 170.9 x 81.9 x 14 mm |










