|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | 4G, 3G, GSM |
| Style: | Smart Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Project Name | N90(1927) |
| Basic Information | 6.9'' 2.5K Amoled Flexible Folding Display. Side Fingerprint Recognition,2.4G&5G WIFI,Bluetooth5.2,FM,NFC,OTG,GPS|Glonass|Galileo|Beidou |
| Platform | Helio G99 Octa Core 2.2GHz 6nm / ARM Mali G57 MC2 |
| Frequency | GSM: B2/3/5/8, WCDMA 3G : B1/2/4/5/6/8/19, CDMA: BCO/BC1/B10, FDD:B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28AB/66, TDD: B34/38/39/40/41, Support EDGE/GPRS |
| Memory | 20GB RAM(8GB+Up to 12GB Extended RAM)+256GB ROM |
| Screen | 6.9" 2.5K Amoled Flexible Folding Display , Resolution 2640*1080 |
| Back camera | 108MP+8MP |
| Front camera | 32MP |
| Battery | 3800mAh / Type-C Port / 33W Fast Charging |
| OS | Android 13 |
| color | Black Titanium |
| SIM | Dual NanoSIM Card |
| Micro SD Card | Supported |
| Size | 170.4 x 74 x 7.9 mm (Folding thickness 16.9) |






