|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Network Standard: | 5G, 4G, 3G, CDMA, GSM |
| Style: | Smart Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Project Name | V30PRO |
| Basic Information | • AI Triple camera (200MP+24MP+16MP) • Side Fingerprint Recognition • NFC Supports Google Pay • WiFi6 support (802.11ax/ac/b/g/n) • Conforms to High-Resolution Audio standards defined by the Japan Audio Association • Leather texture two-color splicing process • Navigation GPS | Glonass | Galileo | Beidou | AGPS |
| Platform | • Dimensity 7050 Octa Core 2.6GHz 6nm • Arm Mali-G68 MC4 |
| Frequency | • NR: N1/N3/N7/N28/N38/N41/N77/N78/N79 • FDD:B1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/25/26/28A/28B/66 • TDD: B34/38/39/40/41 • WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19 • CDMA: BC0/BC1/BC10 • GSM: B2/3/5/8 |
| Memory | • 32GB RAM (12GB+Up to 20GB Extended RAM) • 512GB ROM |
| Screen | • 6.58'' FHD+ 120Hz IPS Waterdrop screen |
| Back Camera | • Samsung® S5KHP3SP 200MP AI main camera • 24MP Night vision camera • 16MP Wide Angle & macro camera |
| Front Camera | • SONY® 32MP Front Camera |
| Battery | • 10800mAh; 33W Charger |
| OS | • Android 13.0 |
| Color | Black/ Khaki |
| SIM | Support nano SIM1 + nano SIM2 or nano SIM card + TF card |
| Micro SD Card | Supported |
| Size | 178.5 x 83.1 x 17.9 mm |










